Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
149 postów 127 komentarzy

niebezpieczna wolność

Tomasz Sokolewicz - Działacz niepodległościowy. Współtwórca "Ucznia Polskiego", Federacji Młodzieży Szkolnej i Polskiej Armii Krajowej. Pedagog, manager i germanista. Ulubione motto: "Milsza mi niebezpieczna wolność niż bezpieczna niewola” Rafał Leszczyński XV

Moni Jaruzelska: ballada o tatusiu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Dzieci nie ponoszą odpowiedzialności za winy rodziców” mówi Biblia. Inaczej jest jednak z publiczną pochwałą przestępstw.

 

 

Monika Jaruzelska straciła swoją niewinność w momencie, w którym mogła, jako osoba dorosła, dać świadectwo Prawdzie. Mogła, ale nie dała. Alternatywą było milczenie. Przez wiele lat można było zrozumieć, gdy córka zbrodniarza milczała.

Schyłkowy Tusk przyniósł jednak pochwałę agentów, także na najwyższych szczeblach władzy, niezrozumiałe dla społeczeństwa decyzje Sądów i uaktywnienie się agentury. Wtedy i Monika Jaruzelska wybrała drogę np. agentofili agenta SB TW Lecha Roberta "Leszka" Moczulskiego publicznie wychwalajacych rzekomo wyjątkowe  zasługi swego patrona i głośno krzyczący o jego niewinności, zamiast roztropnie milczeć. Ubawiony, postanowiłem pomóc Monice i Wojciechowi Jaruzelskim zgłaszając kilka pomysłów do wykorzystania w ich dalszej wspólnej kampanii wizerunkowej.

 

 1. Moni Jaruzelska: Kociołek po 1970 wiele zrozumiał. Zamiast modeli czołgów T55 przynosił dzieciom TU154 z bateriami rakiet do ich strącania.
 2. Moni Jaruzelska: Tato wrócił z setkami zegarków, jak Nowak. Mama potem była zazdrosna o Janinę Lewandowską, która uciekła do Mandżurii. 
 3. Moni Jaruzelska: Tata: policjanci z getta już umarli i nie będzie komu poprowadzić ludzi na emigrację. Tylko Czesław wierzy w młodzież.
 4. Moni Jaruzelska: Kieliszek czerwonego wina smakuje lepiej, gdy krew ma dobre PH i długo chłodzi się w Wiśle. Cz. obiecał kupić nowe phmetry.
 5. Moni Jaruzelska: Tata mówi, że Muzeum Katynia niepotrzebne. Zegarków i tak nie oddamy.
 6. Moni Jaruzelska: Gdy wygrał Komorowski Tato zadzwonił do Czesława z gratulacjami. Ten Michnik to nas jednak nigdy nie zawiódł.
 7. Moni Jaruzelska: Tato mówi, że oddaliśmy Polskę w dobre ręce - Kociołek sprawdził się w 1970 i w 2010.
 8. Moni Jaruzelska: Gdy poznałam kolegów Czesława TW Bolka i TW Lolka zrozumiałam, że opozycję trzeba trzymać krótko. Wyciągnęli mi portfel i zegarek.
 9. Moni Jaruzelska: Na pielgrzymce poznałam przyjaciół. Dużo dyskutowaliśmy czy Bóg zawsze mówi ustami Taty, czy czasem też Czesława.
 10. Moni Jaruzelska: Ludzie potrafią być bezinteresownie bardzo mili. Michnik powiedział, że kupi wszystko, co Tata powie o agenturze.
 11. Moni Jaruzelska: Jezus Chrystus po rezurekcji też nie chodził po sądach, tylko spotykał się z wybranymi na Kongresie Lewicy, jak Tato.
 12. Moni Jaruzelska: W 81' roku nie byliśmy z Ojcem na Pasterce. Wybaczyłam mu bo gdy wrócił przywiózł mi katechizm z dedykacją samego Michnika.
 13. Moni Jaruzelska: Gdy w lutym 2010 zorganizowaliśmy karaoke wygrał znowu Kociołek "Nic nie może przecież wiecznie trwać - lataj LOTem".
 14. Moni Jaruzelska: Od gen. Sierowa dostałam model angielskiego samolotu "Sikorski-Gibraltar". Tata powiedział, że tam wsadzimy Popiełuszkę.
 15. Moni Jaruzelska: On zawsze szukał świętości. Od śmierci Popiełuszki ilość relikwii w naszym garażu zaczęła lawinowo rosnąć.
 16. Moni Jaruzelska: Ojciec potrafi znależć klucz do serca każdego. Gdy zabrakło alkoholu dał Lechowi Wałęsie perfumy mamy i swojego "Consula".
 17. Moni Jaruzelska: Tata bardzo się przejął gdy zginął Przemyk. Czesław, jak mogliście przepuścić tej k.. Sadowskiej wykrzykiwał do słuchawki.
 18. Moni Jaruzelska: Na demo poznałam Leszka Moczulskiego. Powiedział: "Polska dla Polaków". Cały Umschlagsplatz ryknął śmiechem.
 19. Moni Jaruzelska: 10.04 Tata bardzo się przejął. Dzwonił do Donalda dlaczego ten nie dopilnował, żeby Jarosław i Gwiazdowie też polecieli.
 20. Moni Jaruzelska: Tata wprowadził zasadę: 50l. krwi i można jechać. Brystygierowa i Szechter dali radę, Michnik z Kuroniem musieli zaczekać.
 21. Moni Jaruzelska: Na moją 18 Tato dał mi czołg i pozwolił pobawić z żołnierzami. 15 letnia nauka rosyjskiego bardzo się przydała.
 22. Moni Jaruzelska: W Łańsku uczyłam się z córką reżysera W. dobijania nożem jeleni. Tata powiedział że nigdy nie wolno łączyć sportu z polityką.
 23. Moni Jaruzelska: W 82' Tato dał milicji wolne, aby i oni mogli przełamać się macą pod pomnikiem Getta. Mieliśmy nic nie mówić Breżniewowi..
 24. Adolf Hitler w tajemnicy przyjmował Komunię, a w piwnicy ukrywał członków AK, którzy uciekli z Dachau. #Moni_Jaruzelska.
 25. Moni Jaruzelska: Kociołkowie to bardzo porządni ludzie: tata bawił się stocznią a syn samolotami. Mama nauczyła ich, jak spierać plamy z ubrań.
 26. Moni Jaruzelska: Późnym latem '68 tatuś przez wiele dni nie wracał do domu. Wybaczyłam mu bo gdy wrócił przywiózł mi korale z Jablonexu.
 27. Moni Jaruzelska: Na barmicwie małego Kociołka bawiliśmy się w strącanie Tupolewów. Tato nie mógł uwierzyć, jaki postęp dokonał się od 1940..
 28. Moni Jaruzelska: W 81' roku nie byliśmy z Ojcem na Pasterce. Wybaczyłam mu bo gdy wrócił przywiózł mi katechizm z dedykacją samego Michnika.
 29. Moni Jaruzelska: Tato wrócił z setkami zegarków, jak Nowak. Mama potem była zazdrosna o Janinę Lewandowską, która uciekła do Mandżurii.
 30. Moni Jaruzelska: Gdy wygrał Komorowski Tato zadzwonił do Czesława z gratulacjami. Ten Michnik nas jednak nigdy nie zawiódł.
 31. Pol Pot powiedział mi szeptem: Czerwoni Khmerzy zrujnują Kambodżę. Ostrzeż świat, Moni!

 

---------------------------------

Artykuł ukazał się dzięki uprzejmości "Gazety Obywatelskiej", w której ukazał się po raz pierwszy. "Prawda jest ciekawa - Gazeta Obywatelska" do nabycia w salonach "Kolporter" i w każdym dobrym kiosku.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej