Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
149 postów 127 komentarzy

niebezpieczna wolność

Tomasz Sokolewicz - Działacz niepodległościowy. Współtwórca "Ucznia Polskiego", Federacji Młodzieży Szkolnej i Polskiej Armii Krajowej. Pedagog, manager i germanista. Ulubione motto: "Milsza mi niebezpieczna wolność niż bezpieczna niewola” Rafał Leszczyński XV

O pomnik "Inki" w miejscu pomnika "4 śpiących" na warszawskiej Pradze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Według relacji przymusowego świadka egzekucji, ks. Mariana Prusaka, ostatnimi słowami „Inki” było: Niech żyje Polska! Niech żyje „Łupaszko”! Miejsce pochówku ciał nie jest znane. „Inka” miała 17 lat.

 

Na Facebooku powstała grupa o nazwie – „O pomnik „Inki” w miejscu pomnika „4 śpiących”.  Chodzi o zamianę pomnika "4 śpiących” odsłoniętego na cokole przeznaczonym na Pomnik Obrońców Warszawy 1920 przez administrację okupowanej Polski na warszawskiej Pradze na pomnik Danuty Siedzikówny „Inki”, zamordowanej przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa.

Do akcji dołączyło już ponad 4.500 osób.

„Za dywizję Wołyńską nie kwiaty i wianki, szubienice w Lublinie – ojczyste Majdanki..” pisał poeta Kazimierz Wierzyński. Okolica „4 śpiących” była wyjątkowo silnie nasycona katowniami rosyjskich służb specjalnych i ich polskojęzycznych formacji pomocniczych.

"Zachowałam się jak trzeba.." napisała w ostatnim liście do domu 17 letnia Inka.


Akcja jest dostępna pod tym adresem - //www.facebook.com/events/534705559884924


Obecnie zbieramy się i ustalamy, jak będziemy pozbywać się bolszewickiej symboliki z naszych ulic. Do 15 marca trwa nasze wewnętrzne referendum o formę powiadomienia władz miejskich o naszych planach. Albo zdecydujemy napisać list otwarty w ciągu około 2 miesięcy lub petycję w ciągu ok. 14 miesięcy.

 

Artykuł ukazał się dzięki uprzejmości "Gazety Obywatelskiej", w której ukazał się po raz pierwszy. "Prawda jest ciekawa - Gazeta Obywatelska" do nabycia w salonach "Kolporter" i w każdym dobrym kiosku.

KOMENTARZE

 • POPARCIE APELU
  Stowarzyszenie Demokracja USA popiera apel pana Tomasza Sokolewicza i zwraca sie zprosba o kontakt @z naszym zarzadem.Za stowarzyszenie za ca Stefan Dembowski Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • POPARCIE APELU
  Ja i wszyscy moi znajomi - też popieramy. Słuszna sprawa. To byłby akt sprawiedliwości dziejowej. Inka zachowała się pięknie podczas tego czasu intensywnego antypolonizmu. W TYM miejscu Jej pomnik pasuje.
 • tak samo
  feudalizm , kapitalizm, komuna, kleptokracja
  Umysłowość ta sama.

  Zniszczyć co oni postawili . Oni ci żli.

  A skąd ta kretyńska wiara że Stalin bezpośrednio z Bierutem pomnik stawiali.

  A różnicowanie śmierci jest bezdennie głupie każdego z nas czeka

  Pomnik śpiących zrobiono z naszych podatków Pomnik Inki powstanie również z naszych podatków, dochodów.

  Faktycznie nie ma miejsc na pomniki w Wawie? Konieczna jest wymiana ?

  Dobrze że nie jesteśmy w Egipcie. Tam to mają problem ze Sfinksem wzniesionym przez pogan
 • @
  To niegłupi pomysł. Zwłaszcza, jeśli pomnik Siedzikówny skierowany byłby centralnie na wylewające się z Dworca Wileńskiego tłumy chudopachołków, co to suwerenność zamienili na żebracze dopłaty do uprawiania chwastów.
  pozdrawiam
 • @gnago 20:10:23
  Portret psychologiczny @gango:

  - 8 klas szkoły powszechnej z miernym wynikiem
  - 6 miesięcy duraczówki
  - 18 lat pracy w organach
  - 25 lat na resortowej emeryturze
  - 48 lat oglądania telewizji
 • Pomnik "Inki" w miejscu pomnika "4 śpiących" na warszawskiej Pradze to pomysł genialny i szlachetny
  Powinien koniecznie stanąć na tym samym cokole, co stał ten bolszewicki pomnik jako, ze cokół jest ukradziony z przygotowywanego przed wojną pomnika ks. Skorupki. W ten sposób cokół przeszedłby w „godne ręce” a dokładniej pod godne stopy naszej Wielkiej Bohaterki, Danuty Siedzikówny „Inki”.
  Górująca postać „Inki” nad katowniami Pragi to jest coś co pozwoliłoby przywrócić Polakom właściwy porządek rzeczy w ich skołatanych umysłach i zbrukanych sumieniach (połowa naszego Narodu to naród sowiecki).
  Wprawni artyści mogliby spróbować dodać do postaci „Inki” postać majora „Łupaszki” i kolegów z oddziału. Należy natychmiast ogłosić stosowy konkurs.
  Podpisuję się pod pomysłem obiema rękami i dokonam stosownej wpłaty na ten cel. Czekam na inicjatywę,
  Szczęść Boże Autorowi notki

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @
  http://www.youtube.com/watch?v=B5262FDPrJY&list=PL3B2A2E36152A639E

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej