Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
149 postów 127 komentarzy

niebezpieczna wolność

Tomasz Sokolewicz - Działacz niepodległościowy. Współtwórca "Ucznia Polskiego", Federacji Młodzieży Szkolnej i Polskiej Armii Krajowej. Pedagog, manager i germanista. Ulubione motto: "Milsza mi niebezpieczna wolność niż bezpieczna niewola” Rafał Leszczyński XV

Boże Narodzenie 2012

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdy na Wisłostradzie tworzy się dziura, nowe superlotnisko w Modlinie zamiera, pociągi kierowane są na jeden tor i nie ma winnych, prywatne telewizje emitują wesołą chanukową muzyczkę i buddyjską komedyjkę to znak, że w Warszawie święta.

 


I choć przesłanie episkopatu trudno usłyszeć pod komentarzem telewizyjnego ostprezentera a wiadomości ze świata ograniczają się do lokalnego kurnika w którym najważniejszą osobą może być kelnerowato wyglądający szef miejscowej partii rządzącej, której największym sukcesem jest utrzymywanie władzy za pomocą zaprzyjaźnionych telewizji. Te ostatnie, podobnie jak prezent bezpieki na dobry początek: gazieta kolaborantów zwalczających etos niepodległościowy kraju już od 17.09.1939 są klientem największych ogłoszeń państwowych. I tak biznes prowizyjno- zamówieniowy kręci się.

Tymczasem pozbawieni wiadomości ludzie otrzymują coraz bardziej absurdalną papkę informacyjną, w której nawet wiadomości sportowe prezentowane są zgodnie z obowiązującym kanonem propagandowym: zdumiony telewidz dowiaduję się, że Borussia Dortmund jest polskim klubem sportowym, Mirosław Klose polskim piłkarzem i cały świat zazdrości Polsce kadry managerskiej zarządzającej programem Euro 2012. Polską marką jest Lech Wałęsa, Jerzy Buzek i Michał Boni. Rządzący nie wstydzą się fałszować historii i pokazywać bohaterów cudzych bitew jako wzorów dla młodzieży. Służy temu nieomal cała kinematografia.

Główne wydanie dziennika warszawskiej telewizji regularnie emituje miniseriale żebracze nawiązujace do twórczości charytatywnej gwiazdy propagandowego radia PRL niejakiego Owsiaka za czasów mojej młodosci rozbijajacego Jarocin. Przesłanie pokazywanych kronik zapowiedzianych śmierci, często dzieci i niepełnosprawnych  nie jest niestety apelem o robienie rzeczy dobrych i szlachetnych, tylko pokazem nepotycznej siły i arbitralnego wykorzystania pieniędzy publicznych. Dramatyczne problemy egzystencjalne małych dzieci i niepełnosprawnych w państwach demokratycznych rozwiązywane są przez system ochrony zdrowia, opieki społecznej i prywatne fundacje. Choroba, bieda, śmierć czy kalectwo w cywizacji łacińskiej należą do sfery naintymniejszej. Nietrudno sie domyślić jakie mogą być powody rezygnacji ze sfery prywatnej bohaterów tych reportaży, ale i nic dziwnego, że po takim pokazie złego smaku telewidz nie chce płacić abonamentu.

Polski etos, jak demonstracje poparcia dla zamordowanego w Zachęcie niejako „w zastępstwie” Marszałka Piłsudskiego prezydenta Narutowicza prowadzone w XX-leciu Międzywojennym przez Polską Organizację Wojskową i mojego dziadka gen. Wacława Sokolewicza zostaje przejęty przez SLD i neostalinowców spod znaku PPR.

Wkrótce zostanie wyeliminowana ostatnia niezależna od władzy telewizja katolicka o nazwie wskazującej na pogodzenie się z losem – telewizja TRWAM.

I tak w zupełnej ciemności pojawia się światełko, które widzą tylko nieliczni.

Alleluja, narodził się. Łatwo nie będzie, ale szansa na wydobycie siebie, Polski i Świata z mroku jest. Alleluja!

  

Artukuł ukazał się dzięki uprzejmości "Gazety Obywatelskiej", w której ukazał sie po raz pierwszy. "Prawda jest ciekawa - Gazeta Obywatelska" do nabycia w salonach "Kolporter" i w kazdym dobrym kiosku.

 

 Więcej o fałszowaniu historii: //blogs.nowyekran.net/post/82739,pod-prad-macieja-gawlikowskiego

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej