Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
149 postów 127 komentarzy

niebezpieczna wolność

Tomasz Sokolewicz - Działacz niepodległościowy. Współtwórca "Ucznia Polskiego", Federacji Młodzieży Szkolnej i Polskiej Armii Krajowej. Pedagog, manager i germanista. Ulubione motto: "Milsza mi niebezpieczna wolność niż bezpieczna niewola” Rafał Leszczyński XV

13 Grudnia: jak z tragedii zrobić groteskę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Telewizja publiczna chce w dniach 12 i 13 grudnia zaprezentować "ludzką twarz" Stanu Wojennego. Internauci są przeciw. Tak, to prawda. W tym roku w wigilię Stanu Wojennego w TVP1 zaskrzypi stary szpicel.

"Pod prąd - film o KPN" nie jest ani pod prąd, ani o KPN.To nie jest film historyczny.

Film reklamowany jest jako pólkownik zdjęty przez cenzurę, co wydaje się mało prawdopodobne w świetle absolutnego braku jakiegokolwiek przekazu poza łgarstwami i samochwalstwem jednego człowieka. Zrobiony przez ludzi z ośrodka krakowskiego, gdzie nieomal zawsze rządził agent SB (Stefan Dropiowski TW Dunin, Krzysztof Gąsiorowski TW Jerzy Rawicz...) a cały ośrodek był przejrzysty dla SB,  jest zrobiony jako własny, emocjonalny przekaz agentofili dla agenta SB TW Lecha Roberta "Leszka" Moczulskiego na potrzeby jego procesu o przewlekłość procesu lustracyjnego w Strasburgu.

O ile wiem, od kilku miesięcy unika on wznowienia procesu lustracyjnego, więc zapewne na tym ma się sprawa zakończyć. TW Lech chce pozostać niezlustrowany, a my mamy oglądać zapewne za karę wzorcowe akcje milicji prowadzone stosunkowo niedużymi siłami na terenie Krakowa późnych lat 80'i słuchać opowieści agentofili i agentów bezpieki. Poza agenturą i agentofilami film prezentuje również śladowy przekaz autentycznych opozycjonistów, a i o te nieliczne głosy toczyła się dyskusja, że są zmanipulowane. Mam nadzieję, że reżyser uwzględnił poprawki oburzonych uczestników opozycji m.in. Krzysztofa Wyszkowskiego.

Wybranie wigilii 13.12 jako czasu emisji każe przypuszczać, że chodzi o przekazanie młodemu pokoleniu podprogowego przekazu: Stan Wojenny nie był wcale taki straszny. I rzeczywiście agenci i agentofile SB/WSI robią skutecznie z tragedii groteskę, Film jest reżyserowany przez absolwenta dziennej szkoły podstawoweji warszawskiej szkoły wieczorowej nr.1 ( tej samej której dyrektor opiekował się również stewardessami PLL LOT, więc mądry człowiek to być musiał ) o nazwisku Maciej Gawlikowski. Straszne, co to PO/TVP robi z historią.

 

 

Głosy Internautów:

Czy TVP powinna w wigilię Stanu Wojennego emitować film treningowy SB przedstawiający likwidację demonstracji z końca lat 80’ z komentarzem agenta SB TW „Lecha” Roberta „Leszka” Moczulskiego i jego agentofili?

 

 

 

1. Emitować ale nie ich manipulację i chęć posiania strachu.

2. Nie oglądam mętnych mediów.!!!!

3. Nie

4. Jaka telewizja, taki program i goście. Czyżbyśmy zapomnieli hasła, które szczególnie w czasie stanu wojennego miały swój wyjątkowo gorzki smak, a mianowicie: "TV kłamie!", "TV ogłupia!". Myślę, że najlepszy sposób, to bojkotować takie programy i informować młodzież o przyczynach tego bojkotu.

5. Powiem tak. Już od ponad dwóch lat nie oglądam żadnej TV poza Telewizją Trwam a tym bardziej paszkwili tvn-łenowskiej i polsatowskiej i tuby Tuskowej, na którą notabene sam namawiałby nie płacić.Co do odpowiedzi jestem na Nie. Tyle tylko, że ten kretyński zarząd tvp publiczna, która jest utrzymywana i tak przez nasze społeczeństwo w zamian robi a by najmniej stara się i to jak widać w dość pokaźnym skutkiem Wodę z Mózgu Polakom.

6. NIE !!!

7. TO AGENTURA: //blogs.nowyekran.net/post/67812,wielki-lek-jak-polacy-boja-sie-agentow-sb-i-ich-kontynuatorow

8. Powinna wyemitować ,,Towarzysz Generał,, Grzegorza Brauna.

9. sorry ale mimo wszystko nie, mimo ze pam Moczulski był internowany to jednak nie. A co zrobi telewizja to zobaczymy juz wkrotce.

10. Podaj dalej! 22.01.2013 o godzinie 9.30 w Sali 224 warszawskiego Sądu Okręgowego Al. Solidarności 127 Drugi Proces Emila Barchańskiego//www.facebook.com/events/469199209807284/

11. Ludzie...oni naprawdę się zaczynają bać. Po co rozwalac telewizory lub psuć sobie nerwy-trzeba działać.a że pełno wtyk , by nie wyjść na prowokatora lub pobudzacza agresji powiem tyle-módlmy się B)

12. jeśli chcą przekłamywać historię to uda im się to, najlepiej byłoby zakłócić odbiór cyfrowy tego kanału na czas ich metnej propagandy

75 osób ( stan na 9:40 06.12.2012 ) nie chce aby film Macieja Gawlikowskiego "Pod Prąd" był emitowany w TV, tylko 5 osób z różnych powodów chciałaby, aby telewizja emitowała agentofilski film. 93% nie chce emisji takiego przekazu, a jest on emitowany!

Tutaj ankieta:  //www.facebook.com/questions/492939364069922/

 

 

  

 

 

KOMENTARZE

 • AUTOR
  Dzięki za zwrócenie uwagi na fejsbookową akcję. Już klepłem ;)
 • Autor
  Na kanale Historia był wyemitowany film, nie wiem jaki tytuł, bo włączyłam w trakcie, ale opisujący okoliczności grudnia 1970 roku. Wypowioadali sie Kania, Jaruzelski, Tejchma, Kiszczak, Kociołek, Szlachcic i inni od stołu. Oczywiście też syn Gomułki - Strzelecko-Gomułka.
  Jaki wniosek? Musiało zginąć kilkanaście osob, aby Gierek mógł objąć przywództwo, jednym słowem wielka prowokacja z ubekami przebranymi za robotników. Jedna frakcja nawolywała do pracy, a druga utrzymywala, że zakłady będa zamknięte. Kiszczak opowiadał jak to spędzał wigilię m.in.z Jaruzelskim i dzielili sie oplatkiem. Po prostu chce sie wymiotować jak sie tego slucha. Byłam mieszkanką Szczecina i widziałam jak wyglądało to strzelanie. Aniołki.
 • Link do innej inkarnacji Marszałka
  .. która wylądowała w polskiej piłce nożnej. Podobieństwa są uderzające.

  https://pilkarskamafia.blogspot.com/2012/12/ciag-dalszy-procesu-fryzjera.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej