Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
149 postów 127 komentarzy

niebezpieczna wolność

Tomasz Sokolewicz - Działacz niepodległościowy. Współtwórca "Ucznia Polskiego", Federacji Młodzieży Szkolnej i Polskiej Armii Krajowej. Pedagog, manager i germanista. Ulubione motto: "Milsza mi niebezpieczna wolność niż bezpieczna niewola” Rafał Leszczyński XV

13 Grudnia: jak z tragedii zrobić groteskę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Telewizja publiczna chce w dniach 12 i 13 grudnia zaprezentować "ludzką twarz" Stanu Wojennego. Internauci są przeciw. Tak, to prawda. W tym roku w wigilię Stanu Wojennego w TVP1 zaskrzypi stary szpicel.

"Pod prąd - film o KPN" nie jest ani pod prąd, ani o KPN.To nie jest film historyczny.

Film reklamowany jest jako pólkownik zdjęty przez cenzurę, co wydaje się mało prawdopodobne w świetle absolutnego braku jakiegokolwiek przekazu poza łgarstwami i samochwalstwem jednego człowieka. Zrobiony przez ludzi z ośrodka krakowskiego, gdzie nieomal zawsze rządził agent SB (Stefan Dropiowski TW Dunin, Krzysztof Gąsiorowski TW Jerzy Rawicz...) a cały ośrodek był przejrzysty dla SB,  jest zrobiony jako własny, emocjonalny przekaz agentofili dla agenta SB TW Lecha Roberta "Leszka" Moczulskiego na potrzeby jego procesu o przewlekłość procesu lustracyjnego w Strasburgu.

O ile wiem, od kilku miesięcy unika on wznowienia procesu lustracyjnego, więc zapewne na tym ma się sprawa zakończyć. TW Lech chce pozostać niezlustrowany, a my mamy oglądać zapewne za karę wzorcowe akcje milicji prowadzone stosunkowo niedużymi siłami na terenie Krakowa późnych lat 80'i słuchać opowieści agentofili i agentów bezpieki. Poza agenturą i agentofilami film prezentuje również śladowy przekaz autentycznych opozycjonistów, a i o te nieliczne głosy toczyła się dyskusja, że są zmanipulowane. Mam nadzieję, że reżyser uwzględnił poprawki oburzonych uczestników opozycji m.in. Krzysztofa Wyszkowskiego.

Wybranie wigilii 13.12 jako czasu emisji każe przypuszczać, że chodzi o przekazanie młodemu pokoleniu podprogowego przekazu: Stan Wojenny nie był wcale taki straszny. I rzeczywiście agenci i agentofile SB/WSI robią skutecznie z tragedii groteskę, Film jest reżyserowany przez absolwenta dziennej szkoły podstawoweji warszawskiej szkoły wieczorowej nr.1 ( tej samej której dyrektor opiekował się również stewardessami PLL LOT, więc mądry człowiek to być musiał ) o nazwisku Maciej Gawlikowski. Straszne, co to PO/TVP robi z historią.

 

 

Głosy Internautów:

Czy TVP powinna w wigilię Stanu Wojennego emitować film treningowy SB przedstawiający likwidację demonstracji z końca lat 80’ z komentarzem agenta SB TW „Lecha” Roberta „Leszka” Moczulskiego i jego agentofili?

 

 

 

1. Emitować ale nie ich manipulację i chęć posiania strachu.

2. Nie oglądam mętnych mediów.!!!!

3. Nie

4. Jaka telewizja, taki program i goście. Czyżbyśmy zapomnieli hasła, które szczególnie w czasie stanu wojennego miały swój wyjątkowo gorzki smak, a mianowicie: "TV kłamie!", "TV ogłupia!". Myślę, że najlepszy sposób, to bojkotować takie programy i informować młodzież o przyczynach tego bojkotu.

5. Powiem tak. Już od ponad dwóch lat nie oglądam żadnej TV poza Telewizją Trwam a tym bardziej paszkwili tvn-łenowskiej i polsatowskiej i tuby Tuskowej, na którą notabene sam namawiałby nie płacić.Co do odpowiedzi jestem na Nie. Tyle tylko, że ten kretyński zarząd tvp publiczna, która jest utrzymywana i tak przez nasze społeczeństwo w zamian robi a by najmniej stara się i to jak widać w dość pokaźnym skutkiem Wodę z Mózgu Polakom.

6. NIE !!!

7. TO AGENTURA: //blogs.nowyekran.net/post/67812,wielki-lek-jak-polacy-boja-sie-agentow-sb-i-ich-kontynuatorow

8. Powinna wyemitować ,,Towarzysz Generał,, Grzegorza Brauna.

9. sorry ale mimo wszystko nie, mimo ze pam Moczulski był internowany to jednak nie. A co zrobi telewizja to zobaczymy juz wkrotce.

10. Podaj dalej! 22.01.2013 o godzinie 9.30 w Sali 224 warszawskiego Sądu Okręgowego Al. Solidarności 127 Drugi Proces Emila Barchańskiego//www.facebook.com/events/469199209807284/

11. Ludzie...oni naprawdę się zaczynają bać. Po co rozwalac telewizory lub psuć sobie nerwy-trzeba działać.a że pełno wtyk , by nie wyjść na prowokatora lub pobudzacza agresji powiem tyle-módlmy się B)

12. jeśli chcą przekłamywać historię to uda im się to, najlepiej byłoby zakłócić odbiór cyfrowy tego kanału na czas ich metnej propagandy

75 osób ( stan na 9:40 06.12.2012 ) nie chce aby film Macieja Gawlikowskiego "Pod Prąd" był emitowany w TV, tylko 5 osób z różnych powodów chciałaby, aby telewizja emitowała agentofilski film. 93% nie chce emisji takiego przekazu, a jest on emitowany!

Tutaj ankieta:  //www.facebook.com/questions/492939364069922/

 

 

  

 

 

KOMENTARZE

 • AUTOR
  Dzięki za zwrócenie uwagi na fejsbookową akcję. Już klepłem ;)
 • Autor
  Na kanale Historia był wyemitowany film, nie wiem jaki tytuł, bo włączyłam w trakcie, ale opisujący okoliczności grudnia 1970 roku. Wypowioadali sie Kania, Jaruzelski, Tejchma, Kiszczak, Kociołek, Szlachcic i inni od stołu. Oczywiście też syn Gomułki - Strzelecko-Gomułka.
  Jaki wniosek? Musiało zginąć kilkanaście osob, aby Gierek mógł objąć przywództwo, jednym słowem wielka prowokacja z ubekami przebranymi za robotników. Jedna frakcja nawolywała do pracy, a druga utrzymywala, że zakłady będa zamknięte. Kiszczak opowiadał jak to spędzał wigilię m.in.z Jaruzelskim i dzielili sie oplatkiem. Po prostu chce sie wymiotować jak sie tego slucha. Byłam mieszkanką Szczecina i widziałam jak wyglądało to strzelanie. Aniołki.
 • Link do innej inkarnacji Marszałka
  .. która wylądowała w polskiej piłce nożnej. Podobieństwa są uderzające.

  http://pilkarskamafia.blogspot.com/2012/12/ciag-dalszy-procesu-fryzjera.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej