Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
149 postów 127 komentarzy

niebezpieczna wolność

Tomasz Sokolewicz - Działacz niepodległościowy. Współtwórca "Ucznia Polskiego", Federacji Młodzieży Szkolnej i Polskiej Armii Krajowej. Pedagog, manager i germanista. Ulubione motto: "Milsza mi niebezpieczna wolność niż bezpieczna niewola” Rafał Leszczyński XV

11 Listopada 2012 Warszawa: policyjna prowokacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdy Polską rządził późny Gierek warszawskie Święto Niepodległości nie było atakowane przez milicję. Zatrzymań w trakcie manifestacji, oczywiście nielegalnej nie widziałem.

 

 Raz zgasło światło w całej dzielnicy, lecz nikt ani nic nie przeszkadzało w demonstracji. Zatrzymania prewencyjne były niewidoczne i jak zwykle miały na celu nie tylko izolowanie osób szczególnie groźnych, ale raczej promowanie nazwisk konfidentów, rozbijanie opozycji i przekierowywanie źródeł finansowania opozycji bezpośrednio do kieszeni funkcjonariuszy.

 Junta Jaruzelskiego stworzyła w Polsce prawdziwy poligon dla milicji: pozwolono na użycie broni palnej, helikopterów bojowych i różnego rodzaju pojazdów pancernych w tym sikawek Steyr i czołgów. Strzelano, rzucano gaz i petardy, pałowano i polewano wodą. Nawet w czasach Jaruzelskiego manifestacje nie zawsze  były rozbijane. Późny Jaruzelski to troszeczkę totolotek dla freaków Niepodległości: czasem trzeba było uciekać, czasem zaś ZOMO nie przyjechało. Ryzyko jednak, szczególnie dla niższych i mniej wysportowanych było 50:50.

 Adam Michnik obiecał grubą kreskę znad okrągłego stołu. Wydawało się, że kaci naszych kolegów z Organizacji Anty Solidarnościowej OAS zostaną osądzeni i że na miejsce państwa bezprawia zostanie stworzona solidarna Polska. Stało się inaczej.

 11 listopada 2012 w Warszawie odznaczono agenta SB TW Karola Jerzego Buzka w Dzień Niepodległości i jeszcze tego samego dnia prezydent Komorowski zarządził Marsz Konfidentów, w którym TW Karol Jerzy Buzek stanął w pierwszym szeregu z wieloma innymi agentami SB i WSI, tuż koło samego Prezydenta Komorowskiego. Większość moich znajomych ( 10:1 ) oceniła to  jako siarczysty policzek dla demokracji. Po udekorowaniu tym odznaczeniem znanym jeszcze z czasów Targowicy agenta SB TW Docenta/Karola Jerzego Buzka nie ma już chyba jednego jedynego Polaka, który by wierzył panu Prezydentowi w to, że chce być prezydentem wszystkich i jak dobra wróżka, łączyć nie dzielić.

 Integralną częścią scenariusza prowokacyjnego „Marszu Konfidentów” Prezydenta Komorowskiego było zachowanie policji wobec „Marszu Niepodległości”: tarasowanie, przedzielanie kolumny marszu, strzelanie wprost do pochodu, gazowanie, rzucanie petard, zastraszanie ludzi poprzez filmowanie i pokazywanie ich jako „kiboli”, „chuliganów” i „bandytów”. Być może chodzi o to, aby zniechęcić ludzi do działań patriotycznych także poprzez represje niebezpośrednie: kłopoty w pracy czy na studiach tych którzy nie z konfidentami, tylko świętowali na Marszu Niepodległości. Wredne pomówienia znajdujących się w rękach obozu coraz chętniej przyznającego się do swojego agenturalnego wobec Polski rodowodu niszczą nie tylko opozycję, ale i obraz Polski i Polaków za granicą, gdzie prasa niemiecka pisze już nie tylko o gigantycznej korupcji dzieci Tusków, ale i barwnie opisuje odradzanie się polskiego hitleryzmu. W tej sytuacji należałoby użyć drogi dyplomatycznej, ale marny minister Radosław Sikorski jest bardziej zainteresowany reklamowaniem książki swojej żony na twitterze, niż dyplomacją. Ujawnianie tajnych operacji MSZ a potem dwukrotne wysłanie PITów białoruskim opozycjonistom świadczy o czymś więcej, niż brak kontroli. Ale cóż nam pozostaje, jak nie apelować do dziwnej instytucji warszawskiego MSZ z prośbą o pilne reakcje wobec tych, którzy pomawiają nas wszystkich. Niniejszym apelujemy: książki żony nie kupimy, bo marna i zupełnie nie na czasie, ale apelujemy w polskim interesie o natychmiastową i zdecydowaną reakcję polskiego MSZ wobec stawiania znaku równości pomiędzy hitlerowcami a Marszem Niepodległości w prasie niemieckojęzycznej.

 Apelujemy do naszych przyjaciół z opozycji koncesjonowanej o ujęcie się za wszystkimi uczestnikami „Marszu Niepodległości” i dokładnej kontroli zasadności działań policji.

 „Zgromadzenie, które ma formę pochodu, powinno w określonym czasie przemieścić się z punktu początkowego do punktu końcowego i nikt nie ma prawa tego przemieszczania się wstrzymywać.” Tak twierdzi znajomy adwokat. Na „Marszu Niepodległości” było jednak inaczej.

 Nie wiem, dlaczego policja nie stała równolegle i dlaczego nie zapewniła bezpieczeństwa, narażała za to permanentnie zdrowie i życie obywateli. Mam nadzieję, że policjanci rzucający i odrzucający w tłum race zostaną zidentyfikowani i publicznie pociągnięci do odpowiedzialności karnej, podobnie jak ci mundurowi, którzy pobili swoich kolegów w cywilnych ubraniach. O masowym gazowaniu jawnym i tajnym nie wspominając.

 Ostatni przykład skłania do refleksji ogólniejszej: albo cywilni funkcjonariusze policji rzeczywiście byli prowokatorami niszczącymi mienie i atakującymi funkcjonariuszy mundurowych, albo zastosowanie siły wobec nich przez umundurowanych funkcjonariuszy policji nie było niczym uzasadnione.

Tak czy owak nie mamy do czynienia z państwem prawa.

Teraz pozytywy: policjanci zachowywali się w sposób ludzki. Nie było przykładów publicznego bicia do nieprzytomności, „ścieżek zdrowia”, czy strzałów z broni krótkiej. Było odstąpienie od zatrzymania dzięki dzielnej Ali widoczne na moim filmie i wyjątkowy spokój wobec wielu bardzo gorzkich i nie zawsze sprawiedliwych i wyważonych słów ludzi rozgoryczonych polityczną prowokacją, jaką było zatrzymanie marszu, strzelanie do pierwszych rzędów demonstracji gumowymi kulami i fałszywe, prowokacyjne komunikaty o „rozwiązaniu marszu przez policję”.

Największym pozytywem tego marszu jest powszechne zrozumienie, że policja i państwo Donalda Tuska nie pomoże nam w odbijaniu Polski z rąk złodziei i idiotów. Służba Ochrony Marszu to najlepsze, co od wielu, wielu lat mogło nam się przytrafić. Namawiam wszystkich: chcecie bezpieczeństwa na naszych demonstracjach to wesprzyjcie swoją pracą i pomocą tę inicjatywę, tak abyśmy mogli 13.12 wspominać razem, bez huku petard, łez i gigantycznej akcji krewnych Włodzimierza Ulianowa pomawiających nas o hitleryzm, gdy tylko zaczynamy nieśmiało zwracać uwagę na nasze portfele, naszą historię i nasze prawo, aby być narodem wielkim i pięknym, jak nieraz w historii bywało.

 

Cała prawda o akcji „Eligiusz”: //blogs.nowyekran.net/post/80708,policyjny-prima-aprilis

Artukuł ukazał się dzięki uprzejmości "Gazety Obywatelskiej", w której ukazał sie po raz pierwszy

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to„ na mojej stronie facebooka.

KOMENTARZE

 • Represje policyjne 11.listopada kiedyś też były
  Nic nowego pod słońcem.
  11. listopada 1942 roku Niemcy wpadli w szał. Całe miasto było obstawione przez gestapo i grupy SS.

  Wiem to z przekazów rodzinnych.

  Pozdrawiam
 • Na gorąco
  @janolsza Kadry Tuska - same orły. Oficer prowadzący akcje "Eligiusz" aresztował już kiedyś pole ćwiczebne Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie bo mu się wydawało, że to produkcja marihuany.

  @night rat Oczywiście. Ale co do PiSu mam podobne wrażenie, jak kiedyś do KPN. Obym się mylił.

  @almazor Z przekazów rodzinnych wiem wiele o Powstaniu Styczniowym. Mój przodek, generał Wacław "Jastrząb" Sokolewicz napisał na ten temat książkę popularną w Międzywojniu a dzisiaj zupełnie przykrytą dziełami Baumana i innych bohaterów prezydenckiego marszu konfidentów.
 • @Tomasz Sokolewicz 10:57:53
  Mój wujek 11.listopada 1943 (pomyliłem się o rok w swoim komentarzu) rozmawiał o tym z moją Mamą, a dwa dni później już był martwy z rąk gestapo.

  Nasza Policja jest przy tym bardzo łagodna. Cieszmy się!
 • @Almanzor 20:38:13
  Jak wyglądał tegoroczny Marsz Niepodległości: http:/vimeo.com/53452230

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej