Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
149 postów 127 komentarzy

niebezpieczna wolność

Tomasz Sokolewicz - Działacz niepodległościowy. Współtwórca "Ucznia Polskiego", Federacji Młodzieży Szkolnej i Polskiej Armii Krajowej. Pedagog, manager i germanista. Ulubione motto: "Milsza mi niebezpieczna wolność niż bezpieczna niewola” Rafał Leszczyński XV

29.09.2012 Egzamin z wolności słowa: PiS otrzymuje „niedostateczny”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fotografia: Marsz Warszawski w obronie TV Trwam "Odbierzmy Polskę zdrajcom i złodziejom".

Gdy organizator manifestacji w obronie mediów katolickich Ojciec Tadeusz Rydzyk dziękuje Partii Solidarna Polska za udział w manifestacji w obronie katolickich mediów „policjanci” Macieja Wąsika z warszawskiego PiS umieszczeni na samym początku pochodu nie wpuszczają liderów tej Partii na mównice.

 Gdy popierający partię Prawo i Sprawiedliwość Tomasz Sakiewicz, szef „Gazety Polskiej” pikietuje znajdujące się w Śródmieściu Warszawy budynki rządowej TVP domagając się udziału w wolnych mediach dla Pis nie ma przy nim właściwie nikogo, kto byłby kojarzony z inną partią niż PiS.

 Jednocześnie na facebookowych stronach działaczy Prawa i Sprawiedliwość jak na przykład Andrzeja Jaworskiego z Gdańska pojawia się informacja o „niepoważnym” charakterze partii „Solidarna Polska”.

 Co na demonstracji w obronie wolności mediów robi Partia Prawo i Sprawiedliwość? Czy nie lepiej byłoby zrobić jakąś „swoją” demonstrację bez współorganizatorów i haseł, których nie akceptuje Jarosław Kaczyński?

 Nie jest to jedyny atak na wolność słowa. Na wielu portalach społecznościowych osobom ujawniającym historie działaczy Prawa i Sprawiedliwości związanych z FJN, PRON, PZPR, ZSMP lub SB uniemożliwia się pisanie. Przykładami mogą być niepoprawni lub salon24.

Portale jak Nowy Ekran dopuszczające wszystkie głosy są przedstawiane jako nieautentyczne dokładnie w ten sam sposób, w jaki kiedyś KOR niszczył to co KORem nie było. Przedstawiane są życiorysy członków NE w sposób znany opozycji z PRL i kojarzący się jednoznacznie ze Służbą Bezpieczeństwa, przedstawia się dysydentów z NE i ich relacje. Ciekawe, że inne portale jak np. niepoprawni, salon24 czy blogpress nie są poddane takiej akcji „prześwietlania”.

 Czy dramatyczna historia umowy „Okrągłego Stołu” naprawdę niczego nas nie nauczyła? Kali ukraść krowę to bohaterstwo?

 29.09.2012 Prawo i Sprawiedliwość oblało egzamin z wolności słowa.

KOMENTARZE

 • Już miałem "wychłostać" za pisanie...
  ....zlepków słów. Wprowadzone przez media po to aby manipulować i ogłupiać.
  Kiedy usłyszałem takie głupawki:
  społeczeństwo nie zdało egzaminu...

  Jaki to egzamin ? Kto jest egzaminatorem i dlaczego rości sobie prawo do egzaminowania ?

  Tak poza tym, to podzielam pańskie zdanie.
  Pozdrawiam
 • PiS nie ma monopolu na patriotyzm ani Redakcja NDz monopolu na prawdę !
  http://www.youtube.com/watch?v=atWJphqKxHs

  "Nie nagrało się wszystko w tym zamieszaniu, ale musicie wierzyć mi na słowo - są równe i równiejsze media dla ochroniarzy PiS. NE należy w ich oczach do medium nieprzyjaznego. Czy dlatego, że jesteśmy naprawdę niezależni?"

  "Niestety musimy się odniejść jeszcze do jednego nieprzyjemnego wydarzenia. Podczas realizacji materiału o Marszu poświęconego obronie wolnych mediów nasza reporterka Carcinka została arogancko wyproszona przez ochroniarza: \"Dla Nowego Ekranu nie ma tu miejsca\". Dopiero po interwencji Posła Andrzeja Jaworskiego z PiS pozwolono jej zostać. Redakcja NE chciałaby wiedzieć skąd się rekrutował ten członek \"służby porządkowej\" tak osobliwie traktujący wolne media w imię wolnych mediów. Uważamy, że takie zachowanie jest nie tylko niedopuszczalne i mogące być źródlem prowokacji przeciwko TV TRWAM ale także obraźliwe dla wszystkich Internautów czytajacych Nowy Ekran."

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/75389,100-tysiecy-osob-na-marszu-w-obronie-telewizji-trwam

  "- Nie dziękujemy. Nasz Dziennik wysłał nas na drzewo, my nie chcemy Naszego Dziennika.

  Dziewczyna odeszła zdziwiona, a ja nie mniej zdziwiony pytam - o co chodzi?

  - Chcieliśmy zamieścić reklamę Marszu Niepodległości w sobotnim wydaniu ND, tym rozdawanym tutaj. Oczywiście za pieniądze, a nie za Bóg zapłać. Najpierw rozmowa telefoniczna - ok, miejsce jest, proszę przysłać reklamę. Wysyłamy reklamę, przychodzi mail, że redakcja nie zgodziła się na jej umieszczenie. Wysyłamy kolejnego maila z pytaniem: ale o co chodzi? Grafika się nie podoba? Czy może nie wolno reklamować w ND Marszu Niepodległości? Czy w przyszłości będziemy mogli zamieścić reklamę? Na tego maila już nam nie odpowiedziano."

  http://fkultuze.nowyekran.pl/post/75643,wolne-media
 • @Prezydent RzBiK 20:28:09
  PiS jest prawie na pewno "dobrym policjantem" w rękach obcych służb. Zebranie do kupy wszystkiego co złe, co zrobili Kaczyńscy i ich partia i zestawienie dla porównania z tym, co dobre, wskazuje jednoznacznie, że generalnie grają wszyscy od 20 lat do jednej bramki. Cały układ pookrągłostołowy to są ludzie, którzy są albo zbyt bierni albo są wrogami Narodu Polskiego.
 • Od dawna piszę, że od PiS cuchnie na kilometry bezpieką.
  Pomijając już życiorysy, zazwyczaj mało ciekawe, a najczęściej charakterystyczny życiorysów brak, jacyś ludzie znikąd, na pewno nie ludzie 1 Solidarności (ani takich w PC nie było, a w PiS też). A więc pomijając te dające do myślenia fakty, to jeszcze te gęby, smętne esbeckie gęby, smętne robotyczne ludzie gotowe wykonać każdy rozkaz szefa - typowa bezpieczniacka dyscyplina.
 • @Prezydent RzBiK 20:28:09
  Zamiast zawzięcie szczuć na PIS przytaczając drobne epizody zastanówcie się (wszyscy plujący na PIS!) dlaczego tak wielu wartościowych blogerów opuściło wasze łamy ?????? Co było tego przyczyną ? Czy aby nie tendencja do nieustannego rzucania błotem na Kaczyńskich ! Ja wam życzę żebyście mieli w kraju takich zdrajców ojczyzny jak Kaczyńscy ! Ciągle czytam zarzuty o podpisanie traktatu ! Co za idiotyzm i chamstwo no i krótka pamięć !! Zapomnieliście k..wa co się działo?? nagonka i presja głównie ze strony PO na podpisanie tego traktatu sięgała dna, Kaczyński zwlekał czekając na wynik referendum w Irlandii!! Gdzieście wtedy byli ! Dlaczego nie nawoływaliście do wyjścia z Unii?? Teraz plujecie ! Tfu..!!!!
 • @joasia 21:53:57
  Spokojnie. Nikt tu na nikogo nie pluje. Przytaczam fakty, kwestionujesz je? A teraz mi powiedz czemu miałbym ich nie przytaczać - w imię jakiej racji, bo na pewno nie w imię prawdy. Jeśli więc nie prawda to co? Polityczna poprawność? Nie, dziękuję.
 • @vortex 22:09:23
  Te bluzgi to są dla ciebie "fakty"???? Nie wiem kim jest "lancelot' i "Andy" nie wiem również kim ty jesteś nie nazywam nikogo esbekiem bo nie mam takiej wiedzy ! Oceniam tylko na podstawie tekstów i prezentowanych poglądów ! Kaczyńskiego szanuję gdyż na obecnej scenie politycznej nie widzę absolutnie nikogo innego kto choć trochę dorastał by do niego. Uważam że to jeden z najuczciwszych obecnie polityków (bardzo rzadka dzisiaj cecha!) , Kaczyński rządził najkrócej i najlepiej dla społeczeństwa np. tak z brzegu, obniżka podatków, realna walka z korupcją, ulgi prorodzinne...i tak dalej pomimo ordynarnej i chamskiej nagonki np. ze strony mediów i trudnej koalicji zdołał wiele zrobić dla społeczeństwa ! i to są FAKTY Panie kolego ! PIS-owi może daleko do ideału i niestety niektóre typy tam w ogóle mi się nie podobają, ale toleruję PIS ze względu na osobę Kaczyńskiego którego uważam za wartościowego i odważnego człowieka jedyną alternatywę PO PO-wskiej swołoczy bezkarnie demolującej ten kraj !
 • @Prezydent RzBiK 22:18:31
  Żadnych faktów nie neguję, choć przytoczone przez ciebie są dosyć małej wagi ! Polityczna POprawność to od kilku lat PO-wska służalczość wobec obecnej władzy ! gdzie ty tutaj widzisz promowanie PIS-u i ?
 • @vortex 22:57:35
  "albo za pierwszej Solidarności siedziałaś w PZPR" i to niby o mnie !! Nie mogę bo się wyrzygam ! Udajesz głupka ! Ja mówię ze nie znam Lancelota i Andy w tym sensie że nie wiem co za ludzie kryją się pod tymi pseudonimami ! Ale teksty ich znam jak najbardziej jak i inne też ! Masz człowieku skłonności do wysnuwania dziwacznych wniosków ! O działalności Kaczyńskich wiesz najwyraźniej tyle co kot napłakał , ale pomijam już tak odległe czasy choć pamiętam Kaczyńskiego jeszcze za PC zawsze ostro występował przeciwko patologiom i układom III RP , szanuję go za niezłomność poglądów i zasady ! Gdyby było tak jak ty piszesz to "establishment" III RP uważał by go swojego sługusa tak jak Tuska i jego bandę ! Ale ponieważ ten człowiek chce czegoś innego, ma odwagę naruszać te chore układy przez to ta ordynarna nagonka na niego trwająca tyle lat !! To ty wyciągnij wnioski z faktów zamiast czepiać się czyjejś fizjonomii i bredzić od rzeczy !
 • @joasia 23:16:32
  A jak w Magdalence pili wode to tez.. A gdy byli na "dworze" Walesy, to tez...A gdy byli w koalicji z UD, to tez....a wreszcie, w polityce zagranicznej tez wystepowali przeciwko fundamenta "III RP"(np. UE)????????
 • @joasia 22:50:45
  A gdzie ty widzisz, że ja niby piszę, że tu widzę promowanie PiS?? Treści PiS-owski są tu na normalnych warunkach - nie są uprzywilejowane, nie są dyskryminowane.

  PS Ale jednak głupio, że MW nie może wykupić reklamy w NDz, nie? Napisz, o czym to świadczy twoim zdaniem.
 • @vortex 22:57:35
  napisał:
  "Jak nie wiesz kto to jest Lancelot i Andy-andy, i kilku innych"

  Ja też wiem, że prymitywne, bolszewicko-rosyjskie agenturalne komentarze agenta @vortex — wciąż tutaj zaśmiecają NE...

  :-)
 • @joasia 22:33:06
  brawo JOASIA...omijaj takich jak vortex jeszcze szerokim łukiem ,ale już niedługo ..oni zwyczajnie znikną jak śmiecie rozwiane silnym wiatrem,tylko tyle po nich zostanie...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej